4 listopada, 2020

Zabawki pod choinkę. Przegląd 10 najciekawszych zabawek dla Twojego dziecka

Pomimo że dopiero kończy się lato, warto już teraz pomyśleć o tym, jakie zabawki dla dzieci wybrać pod choinkę. Czas z pewnością szybko mija, a przedświąteczne przygotowania nie będą sprzyjać wędrówkom po sklepach czy przeglądaniu witryn internetowych. Odpowiednio wczesny wybór nie tylko pozwoli dobrze przemyśleć zakup, ale często też oszczędzi stresu, jaki wiąże się z przedświątecznymi opóźnieniami dostaw. Dobrze dobrana zabawka nie tylko powinna wspomagać rozwój dziecka, ale też cieszyć je i bawić możliwie jak najdłużej. Pogodzenie tych cech nie jest łatwe, dlatego podpowiadamy, co najlepiej sprawdzi się w woli udanego świątecznego prezentu.

Puzzle i układanki dla dzieci

Puzzle mają wielką zaletę – bogactwo obrazów, ich tematyki, szczegółowości czy liczby elementów pozwala na dobranie zabawki dla dzieci stosownej do wieku i możliwości. W efekcie, dzięki zwiększaniu stopnia trudności, puzzle nigdy się nie nudzą przez całe lata stymulując rozwój dziecka. W tej grupie proponujemy dwa różne warianty układanek:

  • Drewniane puzzle przebieranki – to idealna zabawka kreatywna przeznaczona na pierwszą przygodę dwulatka z układankami. Składa się z pudełka, w którego wieczku znajduje się wgłębiona sylwetka miłego kotka. Zadaniem dziecka jest dopasowanie dwóch elementów, które tworzą całość graficzną i kolorystyczną.
DJECO: DREWNIANE PUZZLE PRZEBIERANKI
DJECO: DREWNIANE PUZZLE PRZEBIERANKI
  • Drewniane puzzle zwierzątka – to układanka, która będzie prawdziwym wyzwaniem nawet dla trzylatka. Do złożenia jest aż sześć dwuelementowych zwierzątek z sześciu dwustronnych puzzli. Zabawka nie tylko rozwija zdolności manipulacyjne małych rączek, ale też spostrzegawczość.
PLAN TOYS: DREWNIANE PUZZLE ZWIERZĄTKA
PLAN TOYS: DREWNIANE PUZZLE ZWIERZĄTKA

Zabawki edukacyjne i kreatywne

Chociaż puzzle są lubiane nie tylko przez małe dzieci, tym starszym proponujemy nieco bardziej ambitne zabawki kreatywne.

  • Matematyczne Zoo to nie tylko wspaniała zabawa, ale też doskonała pomoc przy nauce podstawowych działań arytmetycznych. Do dyspozycji dziecka są pięknie wykonane klocki z wizerunkami zwierząt i liczbami, które odpowiadają ich wysokości. Dodatkowa książeczka zawiera 100 równań o różnym stopniu trudności. Można w niej pisać załączonym ścieralnym flamastrem.
MATEMATYCZNE ZOO - INCHIMALS: FAT BRAIN TOY
MATEMATYCZNE ZOO – INCHIMALS: FAT BRAIN TOY
  • Ciało człowieka to model edukacyjny, który pozwala ośmiolatkom i starszym dzieciom na zapoznanie się z ludzkim organizmem, jego budową wcielanie się w role lekarza lub pielęgniarki. W zestawie znalazły się stetoskop, szalki Petriego i inne akcesoria oraz 10 kart iluzji optycznej.

Gry i zabawki zręcznościowe

  • Piłka do nogi jest zabawką, bez której trudno sobie wyobrazić dzieciństwo. Pomimo przypisywania jej chłopcom w kopanie futbolówki na trawie lubią też bawić się dziewczynki. Neoprenowa zabawka stwarza okazję do ruchu na świeżym powietrzu, kontaktów z rówieśnikami i wyładowana energii.
BS TOYS: PIŁKA DO NOGI
BS TOYS: PIŁKA DO NOGI
  • Plastry miodu z pszczółkami to gra zręcznościowa, która nie tylko zapewnia świetną zabawę, ale też pomaga ćwiczyć mała motorykę. Maluch za pomocą drewnianych szczypiec umieszcza kolorowe pszczółki w ich domkach, kształtem przypominających plaster miodu.
PLASTER MIODU Z PSZCZÓŁKAMI - PLAN TOYS
PLASTER MIODU Z PSZCZÓŁKAMI – PLAN TOYS

Zabawki logiczne wspierające myślenie

  • Crankity to ciekawa gra logiczna od mistrzów Fat Brain Toy, przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. Dzięki czterem poziomom trudności i aż 40 zdaniom do wykonania z pewnością długo się nie znudzi. Zabawa przypomina puzzle z tym, że zamiast tekturowych elementów są kolorowe kółka zębate. Utrudnienie stanowi też plansza wyposażona w otworki do umieszczania kółek. Nagroda za poprawne wykonanie zadania jest możliwość wprawienia układu w ruch.
CRANKITY KÓŁKA ZĘBATE - FAT BRAIN TOYS
CRANKITY KÓŁKA ZĘBATE – FAT BRAIN TOYS
  • Drewniana układanka z kartami sport jest przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. Zestaw kolorowych drewnianych klocków został skomponowany tak, aby pozwalał odwzorowywać układy sportowych sylwetek i symboli zaprezentowane na kartach. Zabawki logiczne tego typu doskonale wspomagają rozwój manualny oraz spostrzegawczość i kojarzenie. Wzbogacają też wiedzę dziedziny sportu.
BS TOYS (BUITEN SPEEL): DREWNIANA UKŁADANKA Z KARTAMI SPORT
BS TOYS (BUITEN SPEEL): DREWNIANA UKŁADANKA Z KARTAMI SPORT

Jako podsumowanie propozycji zabawek dla dzieci w różnym wieku i o odmiennych zainteresowaniach proponujemy niemienie cenione i ponadczasowe gry planszowe. Ich zaletą jest zbliżanie do siebie rówieśników lub członków rodziny oraz uczenie zasad zdrowej konkurencji, współzawodnictwa i umiejętności przegrywania. Na prezenty gwiazdkowe proponujemy dwie planszówki:

  • Ludanimo – zestaw 3 gier dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat od francuskiej firmy Djeco,
LUDANIMO ZESTAW 3 GIER DLA DZIECI - DJECO
LUDANIMO ZESTAW 3 GIER DLA DZIECI – DJECO
  • Grę rodzinną Głodne Żyrafy, które polega na budowaniu wieży-żyrafy z kolorowych klocków. Utrudnieniem jest losowe przyznawanie tych ostatnich po rzucie specjalną kostką.
FAT BRAIN TOY: GŁODNE ŻYRAFY - NECK OF THE WOODS
FAT BRAIN TOY: GŁODNE ŻYRAFY – NECK OF THE WOODS

Zabawki edukacyjne, gry logiczne i zręcznościowe czy popularne planszówki to doskonały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jednocześnie z zabawie może też uczestniczyć cała rodzina.

SHARE:
Zabawki 0 Replies to “Zabawki pod choinkę. Przegląd 10 najciekawszych zabawek dla Twojego dziecka”