1 lipca, 2020

Zabawki ogrodowe. Aktywne i bezpieczne gry dla dzieci

Zabawa we własnym przydomowym ogrodzie potrafi urosnąć do rangi prawdziwej przygody. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zorganizujemy przestrzeń przeznaczoną dla najmłodszych oraz jakie zabawki damy im do dyspozycji. Od wczesnej wiosny do później jesieni zabawy w ogrodzie są skutecznym antidotum na przesiadywanie przy komputerze i pokusy wirtualnego świata. Musimy jednak pamiętać, że zabawa na świeżym powietrzu tylko wtedy jest naprawdę wielką frajdą, kiedy można do niej zaprosić rówieśników. Tylko najmłodsze maluchy znajdą przyjemność w wielogodzinnym robieniu babek z piasku, starsze dzieci pozostają w nieustannym ruchu i warto sięgnąć po zabawki, które umożliwią im spożytkowanie nadmiaru energii.

Gry zręcznościowe, które Twoje dziecko pokocha

Dzieci lubią rywalizować ze sobą, kochają także pokonywać własne słabości. Gry zręcznościowe są dla nich doskonałym sprawdzianem własnych możliwości i dają szansę pokazania się rówieśnikom z jak najlepszej strony. Jeśli planujemy kinder party na świeżym powietrzu, koniecznie musimy zaopatrzyć się w gry zręcznościowe i zabawki, które zaktywizują wszystkich uczestników zabawy. Najlepiej sprawdzają się oczywiście rozwiązania najprostsze – zabawki zręcznościowe, które doskonale pamiętamy z własnego dzieciństwa, a które teraz właśnie zyskały nową, ulepszoną formę.

Jeszcze więcej zabawek i gier dla dzieci: https://www.zabawkoboty.pl/42-na-zewnatrz

Lina do przeciągania

Jeśli chcemy zaangażować do zabawy grupę rozbrykanych dzieciaków, lina do przeciągania jest doskonałym rozwiązaniem. Im większy trawnik, tym więcej frajdy. Bo ostatecznie tym, co kręci maluchy najbardziej jest wywracanie się na soczystą trawę, kiedy zwycięska drużyna przeciągnie linę na swoją stronę. Ale, uwaga, lina sprawdzi się równie dobrze w małym ogródku. Oferowana przez nas lina wykonana z naturalnych konopi.

BS TOYS (BUITEN SPEEL): LINA DO PRZECIĄGANIA
BS TOYS (BUITEN SPEEL): LINA DO PRZECIĄGANIA

Do zestawu dołączona są linie start i meta oraz kołeczki do umocowania w miękkim podłożu. Czerwona chorągiewka pośrodku liny podpowiada maluchom, gdzie znajduje się punkt krytyczny, którego przeciągniecie na swoją stronę gwarantuje zwycięstwo. Zestaw zapakowany w poręczny woreczek.

Worki do skakania dla dzieci

Skakanie w workach każdy nas przerabiał już w przedszkolu, a potem na szkolnych lekcjach wychowania fizycznego. Przemieszczanie się w sytuacji, kiedy mamy ograniczoną możliwość używania nóg to prawdziwe wyzwanie! Dorosłym taka zabawa może wydawać się nieco przerażająca, ale dzieci kochają worki do skakania.

BS TOYS (BUITEN SPEEL): WORKI DO SKAKANIA, ZESTAW 4 SZT.
BS TOYS (BUITEN SPEEL): WORKI DO SKAKANIA, ZESTAW 4 SZT.

W oferowanym zestawie mamy 4 sztuki worków oraz dwie linki do wyznaczenia startu oraz mety. Solidne poliestrowe worki wytrzymają niejedną rundę dzikich skoków do mety, dostarczając maluchom niezapomnianych wrażeń.

Gdy na zewnątrz gorąco

Coraz częściej letnie upały w Polsce w niczym nie ustępują tym na południu Europy. Bywają dni, w których wolimy chować się w domu, bo zabawa w ogrodzie przy zbyt wysokiej temperaturze jest ryzykowna. Na taką okoliczność mamy dla was wodną ośmiornicę.

BS TOYS (BUITEN SPEEL): OŚMIORNICA WODNA
BS TOYS (BUITEN SPEEL): OŚMIORNICA WODNA

Ośmiornica wykonana jest z plastiku, ma długie odnóża – rurki, z których po podłączeniu do węża ogrodowego, pryska woda. Tworząca się w ten sposób wodna kurtyna umożliwia zabawę w „letnim deszczu” i skuteczne schłodzenie organizmu.

Zabawki do piaskownicy

Na koniec wróćmy do wspominanej na wstępie piaskownicy – robienie babek z piasku jest fascynujące dla maluchów, ale ich opiekunom szybko się nudzi. Ileż można oklepywać plastikowe foremki łopatką, żeby upewnić się, iż po raz kolejny udało nam się stworzyć ten sam piaskowy kształt…? Proponujemy wam zatem nowatorskie rozwiązanie: 12-częściowy zestaw do formowania babeczek z piasku.

MELISSA & DOUG: FOREMKI DO PIASKU BABECZKI
MELISSA & DOUG: FOREMKI DO PIASKU BABECZKI

Można zabrać ze sobą na plażę, do piaskownicy, jak również używać do zabawy w domu wykorzystując np. piasek kinetyczny. Wystarczy napełnić foremki piaskiem i w mgnieniu oka „upiec” wspaniałe babeczki. Żeby było łatwiej, formy na babeczki są otwierane – nie trzeba ich opukiwać łopatką.

BS TOYS (BUITEN SPEEL): LETNI TENIS
BS TOYS (BUITEN SPEEL): LETNI TENIS

Wszystkie opisane zabawki to zabawki zręcznościowe. Dołączcie do tego zestawu także zestaw do letniego tenisa – dwie elastyczne rakiety oraz zabawną trzęsącą się kulkę – albo zestaw do wyścigów z jajkiem na łyżce.

BS TOYS (BUITEN SPEEL): GRA WYŚCIG JAJKO NA ŁYŻCE
BS TOYS (BUITEN SPEEL): GRA WYŚCIG JAJKO NA ŁYŻCE

Kreatywne gry zręcznościowe do zabaw na świeżym powietrzu (w ogrodzie, na plaży) to gwarancja, że wasze dzieci zapomną co to nuda.

SHARE:
Zabawki 0 Replies to “Zabawki ogrodowe. Aktywne i bezpieczne gry dla dzieci”