9 października, 2020

Zabawki dla 2 latka – przegląd wybranych zabawek na prezent

Potrafią już biegać, samodzielnie jeść, lepiej mówią i więcej rozumieją. Ciekawe świata i świadome swoich nowych umiejętności, chcą poznać i przetestować wszystko – od domowych sprzętów po cierpliwość rodziców. Interesują je zabawki wymagające myślenia i wyobraźni. Takie właśnie są nasze kochane 2-latki! Jak dobrać zabawki, by wspierały rozwój pociech, a przy tym ich nie nudziły?

Dobierz zabawki, które będą wspierać rozwój dziecka

Dwulatki potrafią być bardzo ruchliwe. Uczą się panować nad swoimi kończynami i ćwiczą koordynację między nimi a poszczególnymi zmysłami. W tym wieku bardzo ważne jest rozwinięcie umiejętności współpracy pomiędzy oczami a rączkami. Strzałem w dziesiątkę okazują się być wszelkiej maści układanki, wykorzystujące kolorowe elementy. 2-latki zaczynają też odczuwać swoją odrębność, co może wiązać się z nowymi emocjami i próbami zwrócenia na siebie uwagi. Pośród uczuć, które zaczynają okazywać, pojawia się też empatia i troska o innych. W tym okresie dziecko potrzebuje więc wsparcia, ale też niekiedy obiektów, które samo może wspierać – np. przytulanek. Jak jednak, w gąszczu zabawek, wybrać te jedyne? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Zabawki motoryczne i sensoryczne

Zabawki motoryczno-sensoryczne pobudzają do myślenia i działania poprzez ruch. Pomagają poznawać otoczenie przy wykorzystaniu różnych faktur, kształtów, kolorów czy mechanizmów działania. Wiodącym producentem tego typu zabawek jest firma Fat Brain Toy. W jej asortymencie znaleźć można m.in. Zakręconą Wieżę SpinAgain, składającą się z kolorowych krążków o falowanych brzegach i przypominającego śrubę słupka, na które można je nakładać. Zabawka uczy rozróżniania kształtów, kolorów, tworzenia z nich barwnych wariacji i skupienia na wykonywanym zadaniu. Ciągłemu powracaniu do zabawy sprzyja powstawanie pięknej tęczy, która tworzy się, gdy krążki są w ruchu.

Zabawki sensoryczne to też różnego rodzaju figurki, takie jak Wesoły Rollobie – przypominający dinozaura wielokolorowy stworek, który grzechocze i jeździ pod wpływem ruchów rączki dziecka. Jego silikonowe wypustki pobudzają zmysł dotyku i wzroku. Mówiąc o zabawkach motorycznych, warto wspomnieć też o zabawkach kreatywnych, takich jak pojazd Rolligo. To ćwiczące wzrok, motorykę, koncentrację i cierpliwość autko może poruszać się we wszystkie strony, a wiele opcji ułożenia tworzących go kul w stojaku sprawia, że zabawa zdaje się nie mieć końca.

Zabawki do kąpieli dziecka

Gdy dziecko niezbyt lubi się z wodą, może by tak Kap Kap Drip Drip? To świetna zabawka zachęcająca do bezpiecznego eksperymentowania z wodą i przejęcia nad nią kontroli! Składa się z wielu elementów, które, w odpowiedni sposób połączone i użyte, przepuszczają przez siebie wodę z różną prędkością. Zabawka pomaga wyciągać wnioski przyczynowo – skutkowe i stymuluje zarówno wzrok jak i dotyk.

FAT BRAIN TOY: ZABAWKA KĄPIELOWA KAP KAP - DRIP DRIP
FAT BRAIN TOY: ZABAWKA KĄPIELOWA KAP KAP – DRIP DRIP

Absolutną furorę robią też przyssawki Squigz. Te niepozorne, kolorowe kuleczki z różną liczbą wypustek przywierających do siebie oraz do gładkich powierzchni mogą tworzyć przeróżne budowle o nietypowych kształtach.

FAT BRAIN TOY: PRZYSSAWKI SQUIGZ 24 SZT. ZESTAW STARTOWY
FAT BRAIN TOY: PRZYSSAWKI SQUIGZ 24 SZT. ZESTAW STARTOWY

Pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność, a fakt, że można je przyczepić wszędzie, dodatkowo zwiększa atrakcyjność zabawki w oczach sprytnych maluchów. Te giętkie klocki rozwijają motorykę małą. Nie wymagają więc zbyt dużej ilości ruchu i odprężają, stanowiąc idealnego kompana do kąpieli.

Zobacz więcej zabawek do kąpieli: https://www.zabawkoboty.pl/41-do-kapieli

Przytulanki dla dziewczynek i chłopców

Przytulanki – to klasyk i podstawa dziecięcego pokoju, niezależnie od wieku jego mieszkańca! Żaden dwulatek z pewnością nie pogardziły lalką – przytulanką z kolekcji Rubens Barm. Dla dziewczynek – Hanna, dla chłopców – Adam. Kim są te postacie?

RUBENS BARN: LALKA HANNA CUTIE
RUBENS BARN: LALKA HANNA CUTIE

Ręcznie wykonanymi, kolorowymi, miękkimi i przede wszystkim niezwykle sympatycznymi towarzyszami dzieci! Przytulanki zapewniają maluchom poczucie bezpieczeństwa, gdy zostają same, np. w przedszkolu lub w swoim łóżeczku w nocy.

RUBENS BARN: LALKA ADAM CUTIE
RUBENS BARN: LALKA ADAM CUTIE

Lalka to ktoś, komu dziecko może opowiedzieć o swoich smutkach, kim może się opiekować i ćwiczyć rozmowy z rówieśnikami. Lalki z tej kolekcji mają też różne kolory „skóry”, dzięki czemu dzieci uczą się, że odmienność jest dobra, a ludzie równi, niezależnie od pochodzenia.

Zobacz najnowsze przytulanki dla dziewczynek i chłopców: https://www.zabawkoboty.pl/27-lalki-przytulanki

Zabawki z drewna

Oprócz bardziej współczesnych tworzyw, gro zabawek tworzy stare, dobre drewno. Powstałe z niego zabawki są trwałe piękne, czego przykładem jest Tęczowy Krokodyl od Plan Toys.

PLAN TOYS: TĘCZOWY KROKODYL DO CIĄGNIĘCIA
PLAN TOYS: TĘCZOWY KROKODYL DO CIĄGNIĘCIA

Zachęcający do aktywności ruchowej krokodyl porusza się, grzechocze i klekocze. W końcu kto nie chciałby pospacerować z aligatorem na smyczy? Ten drewniany towarzysz pokaże dziecku, że ruch jest przyjemny, a systematyczne poruszanie pomaga poprawić równowagę i koordynację. Ciekawym rozwiązaniem są też sortery dla dzieci.

PLAN TOYS: PLANSZA DO SORTOWANIA Z FIGURAMI GEOMETRYCZNYMI
PLAN TOYS: PLANSZA DO SORTOWANIA Z FIGURAMI GEOMETRYCZNYMI

Choć wyglądają niepozornie, uczą coraz bardziej zaawansowanych umiejętności, takich jak liczenie, precyzja czy sortowanie na podstawie kolorów lub kształtów. Elementy planszy do sortowania od Plan Toys są wygodne w użytkowaniu, wykonane z przyjaznego środowisku tworzywa.

Zobacz więcej zabawek z drewna: https://www.zabawkoboty.pl/39-drewniane

Nikomu chyba nie brak już pomysłów na odpowiedni prezent dla dwulatka. Przedstawione propozycje z pewnością przypadną do gustu nawet wybrednym milusińskim!

SHARE:
Zabawki 0 Replies to “Zabawki dla 2 latka – przegląd wybranych zabawek na prezent”