Grzechotki

Grzechotki to zabawki, które mają za zadanie wspomagać  rozwój fizyczny oraz mózg dziecka. Działają na zmysły: wzroku, dotyku, słuchu, węchu czy nawet smaku. Mogą mieć ciekawe kształty, najczęściej mają też nieprzypadkowo dobrane kolory, posiadają świecące lub błyszczące elementy, wydają ciekawe dźwięki, mogą też pachnieć, a ponieważ najmłodsze dzieci często poznają świat, wkładając wszystko do buzi, zdarza się, że posiadają również smak owocu czy warzywa! Grzechotki nie tylko uatrakcyjniają zabawę, ale i umożliwiają ciekawskim dzieciakom badać świat w fascynujący dla nich sposób. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnego rodzaju zabawki dla dziecka w każdym wieku. Posiadamy między innymi piszczałki, instrumenty, szeleszczące misie, projektory świetlne, gryzaki z wypustkami, masy plastyczne, gniotki, plastelinę, modelinę, zabawki w kontrastowych kolorach i wiele więcej. Oferujemy bogaty wybór różnego rodzaju zabawek, więc z pewnością wybierzesz coś dla swojego malucha.

Zabawki dla dzieci i niemowląt angażujące wszystkie zmysły

Grzechotki dla niemowląt to grzechotki drewniane, plastikowe, materiałowe, interaktywne, sensoryczne, czyli pierwsze produkty, które wręczamy maluszkom, by mogły się czymś zająć, ale i poznawać otaczający ich świat. Dźwięki wydawane przez grzechotki są wyraziste i różnorodne, by wprowadzały niemowlęta w świat dźwięków, ale także pozwoliły rodzicom na wyłapanie jakichś nieprawidłowości w zachowaniu dziecka. Mają one także kontrastowe kolory, najlepiej widziane przez maluchy, które rodzą się z nie do końca rozwiniętym zmysłem wzroku. Na początku maluchy sięgają po nie bezwiednie, zaciskając intuicyjnie piąstki na grzechotkach, z czasem można zauważyć, że przyciąga ich kolor, interesują dźwięki, a niesprawne jeszcze niemowlęta ćwiczą całe ciało, by móc po zabawki sięgnąć albo do nich dopełznąć. Rzucanie, turlanie lub uderzanie grzechotką wpływa nie tylko na kreatywność i rozwój ruchowy dziecka, ale także uspokaja i uczy skupienia. W ten sposób grzechotka wpływa także na rozwój fizyczny malucha i wzrost siły całego ciała. 

Zabawki wykonane z bezpiecznego tworzywa

Już wiemy, że małe dzieci poznają świat, a co za tym idzie także swoje zabawki i to wszystkimi zmysłami. Probują je wkładać do ust lub liżą, wąchają, rzucają nimi także o podłogę. Każda grzechotka dla dziecka musi spełniać wyśrubowane wymogi stawiane producentom. Wybieraj tylko najlepsze produkty z bezpiecznego tworzywa. Zwracaj uwagę na to, czy grzechotki wykonane są z niezwykle odpornego i nietoksycznego silikonu, czna nie mają ostrych i małych elementów. Wszelkie zabawki dla dzieci mogą być barwione tylko bezpiecznymi farbami. Drewno w zabawkach musi być idealnie gładkie, odporne na wilgoć, gryzienie i uderzenia. Nawet karton, często wykorzystywany do produkcji puzzli, układanek lub domków dla lalek ma być tworzywem trwałym i nieszkodliwym. Pewność, że grzechotka jest w pełni bezpieczna masz wtedy, kiedy kupisz ją w sprawdzonym sklepie. Dobierając asortyment do naszego sklepu, wybieramy tylko produkty certyfikowane, sprawdzone, dopuszczone do sprzedaży w Unii Europejskiej, bezpieczne dla malucha od pierwszych dni po narodzinach. 

Produkt dodany do listy życzeń