9m+

Już w pierwszych dniach życia dziecko ma do czynienia z zabawkami. Świetnie sprawdzają się zabawki kontrastowe, szeleszczące, grające, szumiące oraz piszczące. Dzięki nim uspokaja się, czuje się bezpieczne oraz spokojnie śpi. Z kolei dla większych maluchów zabawki stają się ulubionymi kompanami do pierwszych zabaw. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju zabawek dla dzieci w przedziale wiekowym od 9 miesiąca do roku. U nas możesz kupić między innymi: zabawki interaktywne, książeczki w postaci gryzaków, puzzle, grzechotki, zabawki edukacyjne, grające, klocki Lego Duplo, zabawki uczące raczkowania, jeździki, misie przytulanki, chodziki, wierze, gumowe kaczuszki i inne zwierzaki, uspokajacze, szumisie, gryzaki, zabawki do łóżeczka, zabawki sensoryczne, pozytywki, karuzele oraz wiele innych zabawek stworzonych w trosce o maluszka. Wybierz i zamów zabawkę dla swojej malej pociechy i już od pierwszych dni ucz go poprzez zabawę poznawać świat.

Dziewięciomiesięczne dziecko jest w ciągłym ruchu:

  • siada z pozycji na czworaka, zdarza się, że potrafi się podciągnąć do siedzenia przy meblach lub za szczebelki od łóżeczka
  • siedzi bez podparcia
  • z pozycji siedzącej sprawnie przechodzi do pozycji na brzuszku
  • próbuje wstawać w łóżeczku, trzymając się szczebelków lub innych mebli
  • zaczyna raczkować i przemieszczać się na wszelkie możliwe sposoby, np. na pupie, odpychając tylko jedną nogą, lub stawiają pierwsze kroki trzymając się czego popadnie
  • wyrzuca rzeczy z łóżeczka lub wózka, obserwując jak spadają
  • trudno mu z pozycji stania wrócić do siadania, odwrotnie natomiast bardzo dzielnie sobie radzi

Opiekun 9 miesięcznego dziecka musi mieć oczy dookoła głowy, a kiedy kupuje zabawki, powinien wybierać te, które pomogą skanalizować niebywałą ruchliwość malucha i jego ciekawość świata.

Idealne do nauki stania i chodzenia

Dobrze dobrany chodzik na pewno wspomoże dziecko w stawianiu pierwszych kroków. Zabawki do pchania powinny mieć podgumowane kółka, dzięki czemu będą bez problemu jeździły po różnych nawierzchniach nie uszkadzając podłóg w domu. Ważna jest regulacja prędkości chodzika (mechanizm blokujący koła tak, aby było zachowane pełne bezpieczeństwo dziecka) oraz wysokości rączki.

Nowoczesne chodziki to najczęściej zabawki motoryczne wielofunkcyjne, a co za tym idzie - można bawić się nimi na różne sposoby i przez kilka lat.

Nauka chodzenia może więc być bezpieczna i przyjemna, a dobrze dobrany wielofunkcyjny pchacz-chodzik sprawi, że dziecko sięgnie po wszystkie towarzyszące mu zabawki, np. klocki czy zabawki sensoryczne.

Nauka pierwszych słów

Pobiegane wokół domu? Teraz pora na naukę pierwszych słów. Dziecko dziewięciomiesięczne gaworzy artykułując szereg sylab. Ma biernie opanowane około 30 słów - znacznie więcej rozumie, niż potrafi wypowiedzieć. Reaguje już na swoje imię i polecenia wydawane do niego imiennie. Czasami dziecko “mówi” tylko po to, żeby słyszeć swój głos.

Nauka pierwszych słów nieodłącznie wiąże się z czytaniem. Zacznij czytać dziecku jak najwcześniej, zaszczepiając zamiłowanie do książek. Podczas wspólnego czytania pokazuj palcem obrazki, zachęcaj też dziecko do ich pokazywania. Naśladuj głosy zwierzątek będących bohaterami książeczek oraz inne dźwięki związane z postaciami i rysunkami. Rozmawiaj z maluchem i emocjonalnie reaguj na wszystkie próby nawiązania kontaktu werbalnego z jego strony.

Możesz kupić dziecku zabawki interaktywne, które "mówią" - dbaj tylko o to, aby nagrane słowa były artykułowane poprawnie, wyraźnie i wystarczająco głośno.

Kolory i ciekawe kształty zaciekawią Twoje dziecko

Maluch w wieku 9 miesięcy lubi zabawki wydające dźwięk, poruszające się elementy, jaskrawe i kontrastowe kolory, różnorodne kształty. Poznaje otaczający go świat za pomocą wzroku i dotyku. Chwyta zabawki przy pomocy palca wskazującego i kciuka (chwyt pęsetowy).

Im ciekawsze kolory i kształty zabawek podsuniemy dziecku, tym większą ciekawością się wykaże. Dziewięć miesięcy to doskonały wiek na zabawę wszelkiego rodzaju sorterami, klockami, wieżami do segregowania elementów. Budowanie wież i burzenie ich, sortowanie drewnianych klocków, których włożenie do otworu wymaga większej sprawności manualnej to zabawy, które potrafią pochłonąć malucha na długi czas.

Rosnąca sprawność manualna, coraz większe możliwości przemieszczania się oraz werbalizacji swoich emocji sprawiają, że dorośli znajdują coraz większą przyjemność w zabawie z dzieckiem. Teraz wyraźnie już widać, że maluch wchodzi w interakcje, domaga się ulubionych zabawek, interesuje się wszystkim, co go otacza. Nauka słów przychodzi tym łatwiej, im częściej wchodzimy z maluchem w "dialog" - zacznij więc „rozmowę”, następnie zaczekaj aż dziecko popatrzy na ciebie i zareaguje gaworzeniem lub szczebiotaniem. Zabawki dla 9 miesięcznego dziecka potrafią być naprawdę angażujące. Jeśli wybieramy te wielofunkcyjne, na pewno uda nam się wymyślić wiele atrakcyjnych zabaw, które znacząco wpłyną na rozwój malucha, a przy okazji nie sprawią, że będziemy czuli się znużeni i znudzeni interakcjami z niemowlęciem.

Produkt dodany do listy życzeń