6m+

Już w pierwszych dniach życia dziecko ma do czynienia z zabawkami. Świetnie sprawdzają się zabawki kontrastowe, szeleszczące, grające, szumiące oraz piszczące. Dzięki nim uspokaja się, czuje się bezpieczne oraz spokojnie śpi. Z kolei dla większych maluchów zabawki stają się ulubionymi kompanami do pierwszych zabaw. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju zabawek dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 miesiąca do roku. U nas możesz kupić między innymi: zabawki interaktywne, książeczki w postaci gryzaków, puzzle, grzechotki, zabawki edukacyjne, grające, klocki Lego Duplo, zabawki uczące raczkowania, jeździki, misie przytulanki, chodziki, wierze, gumowe kaczuszki i inne zwierzaki, uspokajacze, szumisie, gryzaki, zabawki do łóżeczka, zabawki sensoryczne, pozytywki, karuzele oraz wiele innych zabawek stworzonych w trosce o maluszka. Wybierz i zamów zabawkę dla swojej malej pociechy i już od pierwszych dni ucz go poprzez zabawę poznawać świat.

Towarzyszenie rozwojowi półrocznego dziecka to prawdziwa przyjemność. Maluch odkrywa, że jest odrębną, niezależną istotą, zdobywa poczucie własnego „ja” i jest coraz bardziej skory do kontaktów towarzyskich. Wyraźnie ożywia się, gdy słyszy że ktoś się zbliża i zaczyna domagać się, aby je wziął na ręce. Wydaje mnóstwo zabawnych dźwięków, żeby zwrócić na siebie uwagę, ale osoby obce wzbudzają w nim poczucie lęku.

Rozwojowi społecznemu towarzyszy intensywny rozwój motoryczny. Półroczne dziecko próbuje siadać, podciągając się za szczebelki łóżeczka albo podane dłonie. Nie powinniśmy przyspieszać tego procesu - nauka siadania musi odbyć się we własnym tempie i przy uwzględnieniu własnych możliwości malucha. Sadzanie półroczniaka bez podparcia może doprowadzić jedynie do nadmiernego obciążenia kręgosłupa.

Zabawki wspierające rozwój motoryczny i zachęcające do raczkowania

6 miesięczne dziecko, podtrzymane pod paszki, próbuje opierać stopy o podłoże i radośnie sprężynuje. Kiedy położymy je na brzuchu, uniesie się wysoko na rękach, a położone na plecach zacznie przekręcać się na brzuch. Jeśli chwyci coś do rączki, natychmiast próbuje wsadzić to buzi. Oczywiście umie już trzymać przedmiot dwoma rękami, choć nie używa jeszcze kciuków. A gdy zabawka wypadnie z rąk, zaczyna jej szukać.

Kto przygląda się tym manewrom, wie już dlaczego o dzieciach mówi się, że to żywe srebro... Można odnieść wrażenie, że półroczne dziecko jest  w nieustannym ruchu.Jakie zabawki zaoferować tak ruchliwemu osobnikowi?

Jeśli widzimy, że rozwój motoryczny malucha postępuje naprawdę szybko, możemy sięgnąć po zabawki zachęcające do raczkowania. Nie chodzi o to, żeby na siłę zmuszać dziecko do uruchamiania partii mięśni, które jeszcze nie są gotowe do pracy i przeciążania układu ruchu. Dlatego sensownym wyborem na tym etapie rozwoju są wędrujące maskotki, samochodziki czy inne przedmioty na baterie, za którymi maluch ochoczo podąży po podłodze albo piankowej macie.

Maty edukacyjne i zabawki sensoryczne

Mata z pianki staje się dla wielu półroczniaków codzienną przestrzenią do zabawy. Nie tylko izoluje od podłoża, ale też chroni w razie przewrotki i dostarcza doznań sensorycznych. Siedzące na macie 6 miesięczne dziecko chętnie sięgnie po zabawki sensoryczne wykonane z rozmaitych materiałów, kolorowe, dające duże możliwości manewru. Wszystko jedno, czy będą to różnego rodzaju lalki i przytulanki, czy grzechotki albo gryzaki. Liczy się faktura materiału i wszelkie inne parametry, pozwalające na stymulowanie wzroku, słuchu i dotyku.

Obok maty piankowej, doskonałym miejscem do zabawy jest mata edukacyjna. To nie tylko bezpieczne stanowisko do zabawy, ale także możliwość korzystania z umocowanych na pałąkach maty zabawek: nietłukących lusterek, szeleszczących maskotek, kolorowych gryzaków. To domiar kolorów, faktur i dźwięków stymulujących zmysły.

Gryzaki i grzechotki

Pełzający po mieszkaniu maluch wszystko wkłada do buzi i trzeba na niego bardzo uważać. Musimy pamiętać o zabezpieczeniu kontaktów oraz idealnym porządku na podłodze. Tej radosnej ruchliwości towarzyszy oczywiście dalszy ciąg ząbkowania, co oznacza, że wśród zabawek dla sześciomiesięcznego dziecka powinny znaleźć się przynoszące ulgę gryzaki i uspokajające grzechotki.

Warto pamiętać, że i gryzaki, i grzechotki mogą mieć charakter zabawek sensorycznych. Nowoczesne atestowane tworzywa sztuczne doskonale znoszą kontakt z opuchniętymi dziąsłami i wyrzynającymi się zębami. Nie uczulają, są trwałe i można je myć nawet w zmywarce.

Jeśli chcesz kupić prezent dla półrocznej dziewczynki albo półrocznego chłopca, wyobraź sobie dziecko o niesamowitej ciekawości otaczającego je świata i niebywale ruchliwe. Postaw na zabawki wielofunkcyjne: działające stymulująco na zmysły, wspomagające rozwój motoryczny i sensoryczny. Można zaryzykować stwierdzenie, że półroczniaka najbardziej ucieszą zabawki manipulacyjne - takie, które można nie tylko oglądać, ale i lizać, ssać, przekładać z ręki do ręki, wkładać i wyjmować, turlać itp.

Pamiętaj, że zabawki dla półroczniaka muszą być atestowane, wykonane z najwyższej jakości materiałów i łatwe w utrzymaniu w czystości. Przytulanki, grzechotki, gryzaki czy pojazdy muszą być często dezynfekowane, bo możemy mieć pewność, że trafią do buzi.

Nie, ruchliwość półroczniaka to jeszcze nie jest szczyt możliwości dziecka w pierwszym roku rozwoju. Najruchliwsze dopiero przed nami...

Produkt dodany do listy życzeń