3m+

Już w pierwszych dniach życia dziecko ma do czynienia z zabawkami. Świetnie sprawdzają się zabawki kontrastowe, szeleszczące, grające, szumiące oraz piszczące. Dzięki nim uspokaja się, czuje się bezpieczne oraz spokojnie śpi. Z kolei dla większych maluchów zabawki stają się ulubionymi kompanami do pierwszych zabaw. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju zabawek dla dzieci w przedziale wiekowym od 3 miesiąca do roku. U nas możesz kupić między innymi: zabawki interaktywne, książeczki w postaci gryzaków, puzzle, grzechotki, zabawki edukacyjne, grające, klocki Lego Duplo, zabawki uczące raczkowania, jeździki, misie przytulanki, chodziki, wierze, gumowe kaczuszki i inne zwierzaki, uspokajacze, szumisie, gryzaki, zabawki do łóżeczka, zabawki sensoryczne, pozytywki, karuzele oraz wiele innych zabawek stworzonych w trosce o maluszka. Wybierz i zamów zabawkę dla swojej malej pociechy i już od pierwszych dni ucz go poprzez zabawę poznawać świat.

Trzymiesięczny maluch rozpoznaje twarze rodziców i z ciekawością przygląda się innym ludziom. Zaczyna odwracać głowę w kierunku, z którego dochodzą odgłosy i patrzy na osobę, która do niego mówi. Leżąc na brzuszku, potrafi podnieść się, opierając na łokciach, i unieść klatkę piersiową. Jeszcze nie jest w stanie sięgnąć po intrygujący go przedmiot, ale już wyciąga rączki w jego stronę i wykonuje takie ruchy, jakby doskonale wiedział, że ta, a nie inna zabawka bardziej mu się podoba. Kiedy jednak poda mu się przedmiot do ręki, chwyci go i możliwe, że nim zamacha.

Jednym słowem: trzymiesięczny niemowlak to osóbka, która jest już bardzo ciekawa najbliższego otoczenia i osób, które przewijają się przez jej dom. Jakie zabawki dla 3 miesięcznego dziecka są najodpowiedniejsze? Przede wszystkim takie, które są na tyle bezpieczne, żeby można było je wsadzić do buzi, bo właśnie w okolicy trzeciego miesiąca życia wielu dzieciom zaczynają wyrzynać się pierwsze ząbki.

Wspierają rozwój od pierwszych dni życia

Wartościowe zabawki wspierają rozwój dziecka. Trzymiesięczne niemowlę z aprobatą sięgnie po zabawki sensoryczne, umożliwiające trening takich umiejętności jak chwytanie przedmiotów jedną i drugą rączką, potrząsanie nimi, przekładanie z ręki do ręki.

W wieku trzech miesięcy dziecko zaczyna dostrzegać inne kolory niż kontrastowe (czarne, białe, czerwone). Warto więc zaoferować mu zabawki w najrozmaitszych barwach. Ciekawa faktura, gwarantująca doznana sensoryczne oraz atrakcyjne barwy to dwa zasadnicze warunki jakie powinna spełniać zabawka dla trzymiesięcznego dziecka. Zabawka taka powinna być maksymalnie bezpieczna - lekka i wykonana z atestowanych materiałów. Musimy pamiętać, że u dziecka w tym wieku rozpoczyna się ząbkowanie i maluch wszystko wkłada do buzi.

Grzechotki i gryzaczki

Uspokajające dźwięki grzechotki oraz przynoszące ulgę opuchniętym dziąsłom gryzaki to najczęściej kupowane zabawki dla trzymiesięcznych dzieci.

Grzechotka wydająca łagodne dźwięki nie tylko działa uspokajająco, ale także pomaga wejść z dzieckiem w interakcję. Możemy trzymać zabawkę przed oczami malucha, opowiadać o niej, zwracać uwagę na dźwięki, które wydaje.

Gryzak wykonany z silikonu pomaga przynieść ulgę rozpulchnionym i przekrwionym dziąsłom, a jednocześnie może być bardzo atrakcyjną zabawka sensoryczną. Wypustki masujące gwarantują przecież równie ciekawe doznania dotykowe dla małych rączek. Właśnie dlatego, że zabawki takie jak gryzaki czy grzechotki przechodzą wprost z buzi do małych rączek, muszą być utrzymywane w idealnej czystości.

Zabawki dla dzieci 3 miesięcznych nie muszą mieć bardzo wyszukanych form. Liczą się faktura i kolor. Maluch z przyjemnością sięga po zabawki, które mają ruchome elementy (muszą być bezpiecznie umocowane!). Na pewno zajmie się ich przesuwaniem, przekładaniem czy kołysaniem. Dużą frajdę sprawi mu zabawka, która dodatkowo szeleści lub wydaje inne łagodne dźwięki.

Jakąkolwiek zabawkę wybierzesz dla trzymiesięcznego niemowlęcia, pamiętaj, że Twoje dziecko zainteresuje się chwytaniem, potrząsaniem, upuszczaniem czy gryzieniem każdej zabawki. Każda musi więc spełniać najbardziej wyśrubowane normy jakości.

Produkt dodany do listy życzeń