7+

Dzieci w wieku szkolnym mają już swoje ulubione zajęcia, zabawki oraz przedmioty szkolne. W tym okresie najchętniej się uczą i chcą poznawać świat. Dzięki idealnie dopasowanym do wieku dziecka zabawką dziecko uczy się znacznie szybkiej, jest kreatywne, spostrzegawcze, lubi integrować się z innymi dziećmi oraz rozwija swoje talenty. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju zabawki edukacyjne, logiczne, zręcznościowe, tematyczne, łamigłówki, sensoryczne, elektroniczne, sportowe ora wiele innych. Posiadamy zabawki, które zostały idealnie opracowane i stworzone dla dzieci w wieku szkolnym. U nas zakupisz między innymi: puzzle wieloelementowe, artykuły szkolne, liczydła, kalkulatory, gry planszowe, zestawy klocków LEGO, zestawy figurek, lalki Barbie i nie tylko. Jest w czym wybierać, więc na pewno z łatwością wspólne ze swoją pociechą wybierzecie idealne zabawki dla jego małych rączek.

Choć siedmiolatek raźnym krokiem wkracza już w mury szkoły, wciąż musimy dbać o to, żeby między nauką a zabawą istniała równowaga. Dzieci, o czym nikogo przekonywać już nie trzeba, najlepiej uczą się przez zabawę a wychowawcy najmłodszych klas szkoły podstawowej robią wszystko, żeby maluchy miały dostęp do zabawek edukacyjnych, kreatywnych, tzw. smart games, czyli gier i układanek logicznych i zręcznościowych oraz planszówek. W domu warto kierować się przy doborze zabawek dla siedmiolatka tymi samymi zasadami.

Edukacyjne gry dla chłopców i dziewczynek

Niewiele zabawek godnych jest miana edukacyjnych, a określenie to jest często nadużywane. Specjaliści są jednak zgodni, że na miano to zasługują wszelkiego rodzaju klocki, gry planszowe i logiczne. Ich niepodważalną zaletą jet to, że są odpowiednie dla chłopców i dla dziewczynek, co gwarantuje, że w zabawie równie chętnie brać będą udział obie płcie, a to dobrze wpłynie na ich rozwój społeczny. Jednak gry edukacyjne mają znacznie więcej walorów. Wspomagają rozwój emocjonalny, uczą empatii, współpracy, myślenia strategicznego, ponoszenia porażek, ale i mądrego radzenia sobie z sukcesami.

Siedmiolatki znajdują coraz więcej frajdy w zabawach grupowych. Gry edukacyjne dla chłopców i dziewczynek w naturalny sposób stymulują nawiązywanie relacji w grupie, wyłanianie lidera, stwarzanie sytuacji, w których trzeba komuś ustąpić albo, przeciwnie, uparcie trwać przy swoim. W przypadku klocków, puzzli i figurek walor edukacyjny bezpośrednio wynika z faktu, że są to zabawki kreatywne, które wymagają od dzieci działania w sposób niekonwencjonalny. Oczywiście niektóre klocki należy układać według wzoru, a puzzle na podkładce z podglądem rysunku, ale są i takie, które wymagają wyłącznie uruchomienia wyobraźni.

Gry planszowe i zręcznościowe

Gry planszowe mają jeszcze jedną zaletę: łączą pokolenia. O ile gry komputerowe często stają się w rodzinie kością niezgody, bo nie wszyscy jej członkowie odnajdują się w świcie wirtualnych symulacji i zasad, o tyle planszówki są w stanie integrować najmłodszych i najstarszych. W świecie, w którym tak trudno o dobre relacje to wartość nie do przecenienia. Gry planszowe dla dzieci siedmioletnich nie są skomplikowane, ale jeśli dziecko w tym wieku łyknie bakcyla, z pewnością sięgać będzie po coraz bardziej skomplikowane planszówki, karcianki, gdy strategiczne i wszystkie inne, które nie wymagają uruchamiania na komputerze. Im bardziej skomplikowana mechanika gry, tym większe jej walory edukacyjne.

Podobnie jest z grami zręcznościowymi. Uczą spostrzegawczości, koordynacji ruchowej, refleksu, wspomagają koordynację oko-ręka. Im więcej zmysłów trzeba uruchomić podczas zabawy, tym szybsze tempo rozgrywki i tym więcej śmiechu. Często podczas gry zręcznościowej uczestnicy zabawy muszą zaplanować strategię, czy podjąć współpracę z innymi osobami.

Zabawki idealne na prezent na urodziny

Jeśli stajemy przed koniecznością kupienia siedmiolatkowi zabawki na urodziny, rozsądnie jest wybierać właśnie spośród zabawek edukacyjnych.

Po pierwsze, to zabawki uniseks - ciekawa gra to doskonały prezent i dla chłopca, i dla dziewczynki. Po drugie, to prezent, który szybko się nie znudzi, bo można go wykorzystać w zabawie z rówieśnikami, rodziną, z osobami w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Po trzecie, zabawki dla dzieci siedmioletnich nie są już tak szybko niszczone, jak zabawki dla młodszych maluchów. Można więc mieć nadzieję, że pięknie wydana gra zrobiona z wysokiej jakości materiałów będzie zabawką przekazywaną młodszym pokoleniom.

Dobrze dobrane zabawki edukacyjne naprawdę bawią ucząc. Dziecko doskonali swoje umiejętności społeczne, intelektualne i emocjonalne w sposób przyjemny i efektywny, nie odczuwając wcale, że dorosłym bardzo na tym zależy. W naszym sklepie z łatwością znajdziecie najwyższej jakości edukacyjne zabawki dla siedmiolatków, dzięki którym można odkrywać i rozwijać talenty, nie tracąc przy tym radości towarzyszącej radosnej i beztroskiej zabawie. Pamiętajcie: dobra zabawka bawi ucząc i uczy bawiąc.

Produkt dodany do listy życzeń