5+

Dziecko w wieku 5-6 lat ma już swoje ulubione zabawy, jest bardzo spostrzegawczy, umie już pisać i liczyć. Zabawki dla takiego dziecka muszą być idealnie dopasowane do jego zainteresowań i wieku. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju zabawki dla 5 latków i 6 latków. U nas kupisz między innymi: klocki, zabawki edukacyjne, figurki ulubionych postaci z bajek i kreskówek, lalki, puzzle wieloelementowe, samochodziki i inne pojazdy, zabawki dla małych artystów, zabawki kreatywne, do zabawy w dom, kostiumy karnawałowe, pluszaki, zabawki drewniane, artykuły szkolne (plecaki, mazaki, kredki, farby i inne), gry multimedialne oraz wiele innych zabawek. W naszym sklepie dostępne są zabawki dla dzieci, które pochodzą od sprawdzonych firm i są wykonane z najwyższej jakości tworzyw i materiałów bezpiecznych dla zdrowia dziecka. Wybierz zabawki dla swojego dziecka, które mu się spodobały, zamów je, a zapewnisz zarówno jemu, jak i sobie świetną zabawkę na wiele godzin.

Dla maluszka każda oddziałująca na jego zmysły rzecz może stać się ulubioną zabawką. Kiedy jednak dziecko wkracza do grupy starszaków, jego upodobania stają się bardziej sprecyzowane, a potrzeby i wymagania zupełnie inne niż do tej pory. Jak im sprostać? Wybór odpowiedniej zabawki dla pięciolatka nie musi być trudny! 

Zabawki kreatywne i edukacyjne angażujące dziecko

Idealna zabawka dla pięciolatka nie będzie stanowiła odskoczni od nauki, a jej przyjemną kontynuację. W tym wieku chłopcy i dziewczynki starają się opanować sztukę pisania, czytania i liczenia, co stanowi podstawę dalszej edukacji. Co może pomóc nie zawsze skupionym, ruchliwym maluchom? Zabawki edukacyjne! Dla przykładu, nauka matematyki staje się znacznie przyjemniejsza, gdy do cyfry przypisane jest zwierzątko, a całość ubrana jest w piękne kolory i ciekawe kształty klocków!

Kilkulatkowie zwykle są coraz bardziej świadomi swoich możliwości i potrafią lepiej nad nimi zapanować. Przykładem są umiejętności manualne i koordynacja oko-ręka, a także większa spostrzegawczość. Dzięki temu rysunki pięciolatków są dokładniejsze, a układanie, wycinanie i malowanie stanowi dla dziecka przyjemność. Tego typu zabawy pozwalają maluchowi nauczyć się koncentracji na konkretnym zadaniu i pokazują, że praca i skupienie zawsze przynoszą efekty. Puzzle, kolorowanki, czy nowocześniejsza wersja zabawki kreatywnej, jaką są kolorowe przyssawki, rozwijają zdolności sensoryczne dzieci oraz wyciszają ich nadmiar emocji. 

Zadbaj o prawidłowy rozwój dziecka

Aby dziecko rozwijało się prawidłowo, potrzebuje dużo uwagi ze strony rodziców. Wspólne zabawy w teatrzyk z lalkami, a nawet przebieranie się za postacie z bajek czy zwierzątka może nauczyć dziecko wielu umiejętności społecznych. Podobne zadanie spełniają książki. Co więcej, dzieci uwielbiają, gdy rodzice czytają je im przed snem, a przy okazji zwiększają zasób słów i rozwijają wyobraźnię. A gdyby tak, zamiast papierowych książek, użyć projektora z bajkami? Tą nowoczesną wersją na pewno nie pogardziłby żaden 5-latek.

Kolejnym istotnym zagadnieniem jest pokazanie dziecku, jak ważne jest umiejętne zarządzanie swoim czasem i siłami. Można to robić przez wyznaczanie celów - np. układanie coraz bardziej skomplikowanych puzzli. Realizacja wyznaczonych zadań doda dziecku pewności siebie potrzebnej do dalszej nauki i zminimalizuje ryzyko zniechęcenia, gdy coś pójdzie nie tak.

Gry dla chłopców i dziewczynek

Zabawki dla dzieci od 5 lat to także klasyczne lalki, figurki, klocki i samochodziki. Uczą kreatywności, planowania i pomagają dziecku uwolnić swoje myśli i uczucia. Rodzice z kolei, obserwując zachowanie czy dialogi używanych przez dzieci kukiełek, mogą dowiedzieć się, co tak naprawdę kryją w sobie ich pociechy. Chłopcom, którzy zwykle mają więcej energii, szczególnie mogą spodobać się tory wyścigowe dla samochodzików czy zabawkowe instrumenty. Kto wie, czy któraś z tych zabawek nie pomoże w odkryciu talentu Twojej pociechy?

Kolejnym uwielbianym od pokoleń typem zabawek są akcesoria umożliwiające odgrywanie ról - kucharza, lekarza czy wytwórcy biżuterii. Zabawkowe artykuły spożywcze czy medyczne rekwizyty pomagają dziecku spojrzeć na obowiązki domowe i pracę jak na coś przyjemnego. To właśnie w wieku kilku lat dzieci wysnuwają swoje pierwsze plany i marzenia dotyczące ich dorosłej przyszłości, a także garną się do pomagania rodzicom w ich zajęciach.

Kilkulatkowie coraz baczniej obserwują dorosłych, starając się naśladować także ich sposób ubierania. Zaczynają chcieć wyglądać ładnie i sami dobierają swoje stylizacje. Dlatego też często lubią sięgać po biżuterię i ozdoby, np. dziecięce tatuaże.

Kilkuletnie dzieci mają bardzo chłonne umysły oraz niespożytą energię. Jeśli odpowiednio się je ukierunkuje, ich chęć poznawania siebie i otoczenia może okazać się ogromną zaletą. Trzeba jednak pamiętać, że to wciąż dzieci, a zabawa należy do podstawowych potrzeb, które muszą zaspokajać. W naszym asortymencie znaleźć można wiele ciekawych, pouczających, a co najważniejsze - bezpiecznych zabawek.

Produkt dodany do listy życzeń