Dla niemowląt

Okres niemowlęcy, który trwa od urodzenia do ukończenia pierwszego roku, jest szczególnym czasem w życiu każdego dziecka. A przy okazji też jego rodziców, którzy z ogromną troską wybierają przedmioty, jakimi od pierwszych dni życia otacza się ich maluszek. Należą do nich zabawki dla niemowląt – właściwie dobrane odgrywają niezwykle ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka.

Jak wybrać najlepsze zabawki dla niemowlaka?

Zakup zabawki dla niemowlaka może okazać się nie lada wyzwaniem. Szukając prezentu dla kilkumiesięcznego szkraba, szczególną uwagę należy zwrócić na informacje zawarte na opakowaniu produktu. Poza oznaczeniem wiekowym, powinien znaleźć się na nim również znak bezpieczeństwa CE – potwierdza on, że zabawka dla niemowląt została wykonana zgodnie z obowiązującymi normami. Ważne są też wskazówki dotyczące użytkowania danej zabawki i ewentualne ostrzeżenia dla rodziców. Pamiętajmy również, że zabawki dla dzieci w wieku niemowlęcym muszą być pozbawione ostrych krawędzi, mogących powodować skaleczenia, otworów, w których mogą zaklinować się małe paluszki czy drobnych, łatwych do połknięcia lub wsadzenia do noska elementów.

Zabawki na pierwsze miesiące życia

Zabawkę dla niemowlaka, jak każdą inną, warto dopasować do wieku dziecka. W przypadku zabawek dla noworodków, trafionym wyborem pomysłem będą znane i lubiane od pokoleń grające karuzele lub grzechotki. Pierwsze z nich maluszek może obserwować leżąc w łóżeczku. Drugie, przekładane z rączki do rączki, świetnie sprawdzą się jako pierwszy trening manualny szkraba. Idealne dla kilkumiesięcznych dzieci są też maty edukacyjne, przykuwające wzrok mnogością kolorów i faktur. Doskonale wspierają one rozwój ruchowy dziecka. W ćwiczeniu pełzania, a później raczkowania przydatne są też pluszowe piłki do turlania po podłodze. Szczególnie aktywnym maluszkom do gustu przypadną też jeździki i pchacze, trenujące operowanie ręką. W kolejnych miesiącach życia maluszka, warto też zwrócić uwagę na różnego rodzaju sortery, uczą rozróżniania kolorów i kształtów, a także samodzielnego rozwiązywania problemów. Szukając zabawki na roczek można zwrócić uwagę na miękkie puzzle piankowe lub pierwsze klocki drewniane czy kartonowe. Najlepszym przyjacielem maluszka będą też przyjemne w dotyku przytulanki, które pomagają w zasypianiu.

Zabawki niemowlęce, które wspomagają rozwój dziecka

Idealne zabawki dla niemowląt nie tylko przyciągają wzrok maluszka i są dla niego w pełni bezpieczne, ale przede wszystkim mają pozytywny wpływ na jego rozwój. Z tego powodu trafionym zakupem będą zwłaszcza edukacyjne zabawki dla niemowląt, które uczą poprzez zabawę. Ważne jest, by zabawki na pierwsze miesiące życia, oddziaływały na wszystkie zmysły maluszka. To pomoże im w poznawaniu świata i rozwoju coraz to bardziej złożonych umiejętności – motorycznych, logicznego myślenia czy kreatywności. W ofercie naszego sklepu z zabawkami dla niemowląt znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju zabawek dla dzieci w przedziale wiekowym od 0 do roku.

Zabawki dla niemowląt muszą spełniać wiele warunków. Ponadto, powinny posiadać wszelkie niezbędne atesty. Przede wszystkim jednak powinny mieć okrągłe końce i nie mogą być zbyt głośne. Dobrze, kiedy zachęcają maluszka do działania i do rozpoznawania czynności, które trzeba wykonać, by osiągać cel. Charakterystyczną cechą tej grupy zabawek jest to, że mogą występować wszędzie: w aucie, w wózku, w domu w każdym pomieszczeniu od grających nocników, krzesełek edukacyjnych po gumowe kaczuszki, maty i zabawki edukacyjne czy na fotelikach bujaczkach. Zabawki niemowlęce wykorzystują dorosłe elementy w wersjach dla najmłodszych, np. lusterka. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz różnego rodzaju maty edukacyjne, karuzele, lampki, grzechotki, szeleszczące zabawki, chodziki, chodaki, misie ułatwiające zasypianie, kąpielowe książeczki, książeczki kontrastowe, gryzaki, zabawki uczące raczkowania, uspokajacze i wiele więcej. Wybór jest szeroki więc z łatwością znajdziesz to czego szukasz.

Produkt dodany do listy życzeń